A fĂ©rfiak szexuális zavarainak hatĂ©kony gyĂłgyĂtását az 1970-es Ă©vekben talán Ă©ppen a szexuális forradalomnak köszönhetjĂĽk. A megelĹ‘zĹ‘ orvoslás a fĂ©rfi szexuális problĂ©mákat hormonális vagy lelki eredetűnek tartotta. A terápia csökkent ivarszervi működĂ©s esetĂ©n a tesztoszteron adását jelentette, egyĂ©bkĂ©nt pedig pszichoterápiát alkalmaztak. ĂšttörĹ‘ eljárást jelentett a sebĂ©szeti beavatkozás, amely hĂmvesszĹ‘ vĂ©rkeringĂ©sĂ©nek helyreállĂtását cĂ©lozta meg. Ez olyan Ă©rdeklĹ‘dĂ©st váltott ki, hogy New Yorkban 1978-ban megrendeztĂ©k a tĂ©márĂłl az 1. nemzetközi konferenciát.
Az USA-ban a merevedĂ©si zavarok kezelĂ©sĂ©re olyan Ăşj, drámai lehetĹ‘sĂ©gek nyĂltak meg, mint a hĂmvesszĹ‘ protĂ©zisek bevezetĂ©se, amely világszerte a fĂ©rfiak tĂzezreinek nyĂşjtott megoldást a szexuális problĂ©májára, s egyben növelte a tudományos Ă©rdeklĹ‘dĂ©st a szexuális orvoslás iránt. 1981-ben a hĂmvesszĹ‘be alkalmazott papaverin injekciĂł merevedĂ©st provokálĂł hatását R. Virag mutatta be. Ez nagy lĂ©pĂ©s a merevedĂ©s Ă©lettani folyamatának megĂ©rtĂ©sĂ©ben Ă©s a kezelĂ©si lehetĹ‘sĂ©gekben egyaránt.
A paparevin, majd kĂ©sĹ‘bb a prostaglandin injekciĂł hatĂ©kony eszköze lett a merevedĂ©si zavarok gyĂłgyĂtásának. 1992-ben javaslat szĂĽletett arrĂłl, hogy az impotencia szĂł helyett a merevedĂ©si zavar legyen használatos, amely a hĂmvesszĹ‘ sikeres szexuális egyĂĽttlĂ©thez szĂĽksĂ©ges merevedĂ©sĂ©nek elĂ©rĂ©sĂ©t Ă©s/vagy fenntartását jelenti. Napjainkban ezt a szakkifejezĂ©st használjuk a fĂ©rfiak potencia problĂ©májának leĂrására.
Az 1990-es Ă©vektĹ‘l Ăgy a potencia zavarát definiált betegsĂ©gnek nyilvánĂtották, amelynek kezelĂ©se az egĂ©szsĂ©gĂĽgy feladata. A kutatások egyre nagyobb erĹ‘feszĂtĂ©st fektettek a merevedĂ©si zavarok mechanizmusának feltárására, az igazi áttörĂ©st a kĂ©k tabletta felfedezĂ©se okozta. Ennek társadalmi hatása talán mĂ©g az orvosi megĂtĂ©lĂ©snĂ©l is nagyobb volt. BecslĂ©sek szerint kb. 25 milliĂł ember hálás a tablettának, Ă©s további milliĂłk az utĂłdainak.